Altın Pusula UNDP Özel Ödülü ‘Teknolojinin Kadın Liderleri’ projesiyle Microsoft’un oldu

Yeni Ufuklar'da ara

Altın Pusula UNDP Özel Ödülü ‘Teknolojinin Kadın Liderleri’ projesiyle Microsoft’un oldu

Microsoft’un teknoloji alanında kadınların başarı hikayelerini desteklemek amacıyla KAGİDER ve Aydın Doğan Vakfı iş birliği ile hayata geçirdiği ‘Teknolojinin Kadın Liderleri’ projesi TÜHİD 16’ıncı Altın Pusula kapsamında verilen UNDP Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Türkiye - İstanbul –İletişim sektöründe 45’inci yılını kutlayan Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından bu yıl 16’ıncısı gerçekleştirilen “Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri” sahiplerini buldu. 25 Mayıs 2017 Perşembe akşamı Grand Pera Emek Sahnesi’nde yapılan törende, 16’ıncı Altın Pusula kapsamında TÜHİD - Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğiyle verilen TÜHİD-UNDP Özel Ödülü Microsoft Türkiye ‘Teknolojinin Kadın Liderleri’’ projesine takdim edildi. Microsoft Türkiye’nin; KAGİDER ve Aydın Doğan Vakfı iş birliği ile gerçekleştirdiği ‘Teknolojinin Kadın Liderleri’ yarışması, Türkiye’de teknoloji alanında başarı hikayeleri yaratan kadınları ortaya çıkararak, destekleme amacı taşıyor.

TÜHİD’in ev sahipliğinde 25 Mayıs akşamı Grand Pera Emek Sahnesi’nde gerçekleştirilen ödül törenine, Okan Üniversitesi Rektörü ve 16’ıncı Altın Pusula Seçici Kurul Başkanı Prof. Dr. Ayşe Şule Kut, BM Türkiye Mukim Koordinatörü ve UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Irena Vojáčková-Sollorano, İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı, Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner başta olmak üzere iş, medya ve halkla ilişkiler dünyasının önde gelen temsilcileri katıldı.

16’ıncı Altın Pusula Ödül Töreni açılış konuşmasını yapan TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı Gonca Karakaş, Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’ne 170’i kurum, 72’si Genç İletişimci Projesi olmak üzere 17 ana ve 17 alt kategoride 242 projenin başvuruda bulunduğunu belirtti. Karakaş, birbirinden değerli bu projelerin büyük bir titizlikle incelenerek içlerinde 41 projenin ödüle layık görüldüğünü söyledi. Geleceğin dünyasında iletişimin önemine değinen Karakaş, “Bu yılki temamızı ‘İyiliğin İletişimi, İletişimin İyiliği’ olarak belirledik. Amacımız, iyilik kavramını bireyselden kurumsala kadar geniş bir yelpazede değerlendirmektir“ dedi. İletişim dünyasının müthiş bir değişimden geçtiğine vurgu yapan Karakaş, “Biz de TÜHİD olarak bu değişimin içinde yer almanın ötesinde bu değişime liderlik etmek için çalışıyoruz. Biliyoruz ki, daha yapacak çok işimiz var” diye konuştu.

BM Türkiye Mukim Koordinatörü ve UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Irena Vojáčková-Sollorano,

Amaç girişimci kadınların ilham veren başarı hikayelerini ortaya çıkarmak

TÜHİD, UNDP işbirliğiyle verilen ‘UNDP Özel Ödülü’ne layık görülen ‘Teknolojinin Kadın Liderleri’ yarışması bu yıl ikincisini gerçekleştirecek. Geleceğin Teknoloji Yıldızı Adayı, Genç Teknoloji Yıldızı, Bilişimde Fark Yaratan Kadın Lider, Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi, Yılın Başarılı Kadın Yazılım Geliştiricisi, Yılın Başarılı Kadın CIO’su, Engelleri Aşan Kadın, Yılın Bilim Kadını ve bu yıl Bulut Bilişimde Fark Yaratan Kadın Lider kategorilerinin yer aldığı yarışmanın ödülleri, 12 Haziran’da Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleşecek olan tören ile sahiplerini bulacak.